prezentowyzaulek.pl

Blog ogólnotematyczny z kategorii DIY, Lifestyle, Dom, Uroda i Zdrowie.

DIYDom

Jak samemu zrobić świecę zapachową?

Jak samemu zrobić świecę zapachową?

Świece zapachowe są niezwykle popularnym produktem wśród osób, które są wrażliwe na wszelkiego rodzaju zapachy. Kompozycje zapachowe wykorzystane w takich świecach pozwalają bowiem nadać mieszkaniu wyjątkowego klimatu oraz charakteru. Bardzo często osoby, które korzystają z gotowych świec dostępnych w sklepach zastanawiają się jak samemu zrobić świecę zapachową. Okazuje się, że tworzenie świec zapachowych to zadanie banalnie proste. W internecie oraz specjalnych sklepach można znaleźć mnóstwo gotowych zestawów, które pozwalają na tworzenie świec według własnego uznania. Świece zapachowe tworzone samodzielnie mogą mieć różne kształty, kolory oraz aromaty. Jak samemu zrobić świece zapachowe oraz dlaczego warto się tego nauczyć? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Jakie artykuły są niezbędne aby stworzyć świeczkę?

W celu wykonania świeczki zapachowej niezbędny będzie przede wszystkim wosk. Można wybrać tradycyjny wosk, jednak coraz większym uznaniem zaczyna cieszyć się wosk sojowy. Jest on nieco droższy niż ten tradycyjny, jednak wielu specjalistów uważa go za zdrowszy dla organizmu. Podczas spalania wosku sojowego wytwarza się znacznie mniej dymu, co niewątpliwie może mieć korzystny wpływ na zdrowie. Ponadto topi się on dużo bardziej równomiernie, niż standardowy wosk.
Kolejnym niezbędnym elementem będzie gotowy knot lub sznurek. W tym przypadku nie ma większego znaczenia co wybierzemy. Do stworzenia świecy potrzebna jest też odpowiednia kompozycja zapachowa. Aby uzyskać pożądany zapach można sięgnąć po olejki eteryczne, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem mogą okazać się specjalne zapachy do świec.
Powyższe artykuły są absolutnie niezbędne do wykonania świecy zapachowej. Oprócz wyżej wymienionych produktów należy zaopatrzyć się również w garnek o grubym dnie, miskę do rozpuszczania wosku, barwnik oraz słoiczek.

Jak samemu zrobić świecę zapachową krok po kroku

Tworzenie świecy zapachowej należy rozpocząć od przygotowania wszystkich niezbędnych artykułów. Jeśli już uda nam się skompletować wszystkie potrzebne rzeczy, możemy przejść do pierwszej czynności, którą jest podgrzanie wosku. Wosk należy umieścić w misce i roztapiać go przy pomocy kąpieli wodnej. Następnie należy przygotować foremkę na świeczkę, do której wlejemy roztopiony wosk. Do ciepłego wosku należy dodać aromat oraz barwnik, jeśli zależy nam na tym, by świeca była kolorowa. Przed wlaniem wosku do foremki należy umieścić w niej gotowy knot lub sznurek. Ostatnim krokiem jest wlanie roztopionego wosku z dodatkiem aromatu oraz barwnika do foremki oraz pozostawienie do ostygnięcia.

Tworzenie świec zapachowych samodzielnie – dlaczego warto?

Samodzielne tworzenie świec zapachowych jest niezwykle proste i potrafi przynieść dużo satysfakcji. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie wyjątkowych kompozycji zapachowych. Ponadto świecę możemy ozdobić według własnego uznania tworząc produkt, którego nie będziemy w stanie kupić w sklepie. Na dłuższą metę, własnoręczne tworzenie świec zapachowych pozwala również zaoszczędzić nieco pieniędzy.

Udostępnij