prezentowyzaulek.pl

Blog ogólnotematyczny z kategorii DIY, Lifestyle, Dom, Uroda i Zdrowie.

UrodaZdrowie

Praktycznie porady, jak zadbać o paznokcie

Praktycznie porady, jak zadbać o paznokcie

Zadbane dłonie stanowią swego rodzaju wizytówkę każdego człowieka. Warto stosować różnego rodzaju środki pielęgnacyjne, aby utrzymać skórę dłoni miękką i odpowiednio nawilżoną. Bardzo ważnym aspektem jest również dbanie o paznokcie, ponieważ zazwyczaj one rzucają się w oczy jako pierwsze, jeśli patrzymy komuś na dłonie. Paznokcie powinny być równej długości, odpowiednio odżywione i bez nieestetycznie wyglądających skórek. Jak zadbać o paznokcie oraz dlaczego jest to tak istotne? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja paznokci?

W przypadku bardzo zniszczonych paznokci konieczne będzie odwiedzenie kosmetyczki. Istnieje jednak szereg zabiegów, które pozwalają utrzymać paznokcie w dobrej kondycji oraz zapobiegają ich niszczeniu. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych artykułów, aby samodzielnie przeprowadzić tzw. podstawowy manicure pielęgnacyjny.
Jeśli poważnie podchodzimy do kwestii pielęgnacji dłoni i paznokci, podstawą jest dobry krem do dłoni. Należy stosować go codziennie, jako podstawowy element pielęgnacji. W zachowaniu zdrowych i zadbanych paznokci pomaga również zabezpieczanie ich podczas sprzątania lub zmywania. Detergenty bardzo niekorzystnie wpływają bowiem na paznokcie oraz skórę dłoni. Warto w tym celu zadbać o rękawice ochronne.
Bardzo ważnym elementem pielęgnacji dłoni i paznokci jest również regularny peeling. Stosując peeling skóra dłoni będzie miękka, a skórki wokół paznokci będą wyglądać bardziej estetycznie. Warto również nawilżać dłonie i paznokcie przy pomocy odżywek i olejków zmiękczających skórki. Należy również unikać robienia tipsów oraz przedłużania paznokci, ponieważ produkty stosowane podczas takich zabiegów mają bardzo niekorzystny wpływ na kondycję płytki paznokcia.

Pielęgnacja paznokci – czego nie należy robić?

Istnieje kilka czynności, których należy kategorycznie unikać, jeśli zależy nam na zdrowych i zadbanych paznokciach. Przede wszystkim nie powinno używać się zbyt często polerki do paznokci, ponieważ w znacznym stopniu osłabia ona paznokcie, dzięki czemu stają się kruche i bardziej łamliwe. Nie należy również zbyt często stosować zmywaczy do paznokci. Zawarty w nich aceton niszczy płytkę paznokcia, co przekłada się w znaczny sposób na ich nieestetyczny wygląd.
Bardzo istotne jest również to, aby podczas pisania na klawiaturze nie uderzać paznokciami w klawiaturę, ponieważ prowadzi to do rozdwajania się paznokci. Jest to niezwykle istotne w przypadku osób, które na co dzień wykonują pracę biurową.

Niezbędne artykuły do pielęgnacji paznokci

Aby odpowiednio zadbać o paznokcie, należy zaopatrzyć się w niezbędne przybory, do których można zaliczyć pilniczek, bloczek polerski, cążki do skórek, obcinacz do paznokci oraz szczoteczkę. Są to przybory, dzięki którym można odpowiednio dostosować długość oraz kształt paznokcia, a także zadbać o jego estetyczny wygląd. Odpowiednie obcięcie oraz spiłowanie paznokci stanowi swego rodzaju przygotowanie przed manicure.

Udostępnij