prezentowyzaulek.pl

Blog ogólnotematyczny z kategorii DIY, Lifestyle, Dom, Uroda i Zdrowie.

Uroda

Jak prawidłowo nakładać podkład na skórę twarzy?

Jak prawidłowo nakładać podkład na skórę twarzy?

Podkład do twarzy to jeden z podstawowych kosmetyków makijażowych, który pozwala zatuszować drobne niedoskonałości cery, wygładzić ją i wyrównać jej koloryt. Podkłady mogą różnić się między sobą nie tylko odcieniem, ale i konsystencją czy zalecanym sposobem aplikacji. Prawidłowe nałożenie podkładu na skórę to pewność długiego utrzymania się kosmetyku. Co warto wiedzieć, żeby uniknąć jego oddzielania się, zanikania albo widocznych smug?

Najpierw przygotuj cerę na aplikację podkładu

Zanim przejdziesz do aplikacji podkładu, przygotuj skórę twarzy. Kosmetyki makijażowe zawsze należy nakładać na oczyszczoną i nawilżoną skórę twarzy. Po umyciu cery nałóż na nią cienką warstwę lekkiego kremu nawilżającego i poczekaj chwilę, aż całkowicie się wchłonie.

Nigdy nie nakładaj kosmetyków na nieoczyszczoną skórę twarzy. W ten sposób przyczyniasz się do wnikania zanieczyszczeń w głąb porów i powstawania niedoskonałości. Na zanieczyszczonej skórze mogą znajdować się również bakterie, które doprowadzą do rozwoju stanów zapalnych.

Po oczyszczaniu skóry nie pomijaj etapu nawilżania. Jeśli skóra będzie wysuszona, podkład nie zapewni odpowiedniego krycia. Unikaj jednak zbyt gęstych kosmetyków nawilżających, które pozostawiają na cerze tłusty filtr.

Sposób aplikacji zależy od rodzaju podkładu

Jak nakładać podkład na skórę twarzy? Wiele zależy od rodzaju kosmetyku. Podkłady występują w różnej formie, w tym przede wszystkim:

  • w tak zwanym kamieniu nazywanym również kompaktem;
  • w pudrze oraz w pudrowych kulkach;
  • w sztyfcie;
  • w płynie.

Sposób aplikacji podkładu warto dobrać do jego rodzaju. Podkład w płynie przez wiele pań jest nakładany palcami, co zupełnie nie sprawdzi się w przypadku sypkiego pudru. Do podkładów w pudrze i kompakcie poleca się głównie odpowiednio dobrane pędzle i miękkie gąbki. Kosmetyki w płynie także można nakładać pędzlami i gąbeczkami, jednak nieco twardszymi, które odpowiednio je rozprowadzą.

Czy można nakładać podkład palcami?

Podkład w płynie bardzo często nakładany jest palcami. To szybki sposób, po który zwykle sięgają panie szykujące się w pośpiechu. Niektórzy twierdzą jednak, że podkładu nie powinno się nakładać w ten sposób, a kosmetyk przed aplikacją na skórę twarzy nie powinien mieć kontaktu z dłońmi.

Specjaliści rzeczywiście zalecają nakładanie podkładu z pomocą pędzla lub gąbki, które zapewniają znacznie lepsze krycie i równomierne rozprowadzenie kosmetyku. Specjalne akcesoria przeznaczone do aplikacji podkładu pozwalają na nakładanie go w znacznie precyzyjniejszy sposób niż z pomocą dłoni.

Jeśli pomimo zaleceń decydujesz się na nałożenie podkładu palcami choćby z powodu braku czasu, pamiętaj o dokładnym umyciu rąk. Na dłoniach często znajdują się duże ilości bakterii, które, przeniesione na skórę twarzy, mogą doprowadzić do rozwoju zmian i stanu zapalnego.

Aplikacja podkładu pędzlem lub gąbką do makijażu

Do aplikacji podkładu można używać pędzli oraz gąbek. Oba akcesoria mają swoje wady i zalety. Gąbki przeznaczone do nakładania takich kosmetyków można podzielić na dwa rodzaje: miękkie gąbeczki odpowiednie do podkładów w kompakcie oraz tak zwane blendery, sprężyste gąbki do płynnych podkładów. Blendery przez wielu uznawane są za najlepszy sposób aplikacji pod kątem idealnego krycia podkładu. Kształt takich gąbek i ich stożkowaty czubek pozwalają na dotarcie we wszystkie trudnodostępne miejsca.

Pędzle do nakładania podkładu to niewielkie modele z syntetycznym lub naturalnym włosiem. Najczęściej w tym celu wybierany jest pędzel nazywany kocim języczkiem, wąski i z zaokrąglonym włosiem, którym łatwo rozprowadza się kryjące kosmetyki. Alternatywą są płasko ścięte pędzle, idealne docierające nawet w najtrudniej dostępne miejsca, jednak wymagające umiejętnego rozprowadzania podkładu we właściwym kierunku.

Materiał oznaczony

Udostępnij