prezentowyzaulek.pl

Blog ogólnotematyczny z kategorii DIY, Lifestyle, Dom, Uroda i Zdrowie.

DIYDom

Kilka pomysłów na zrobienie kalendarza adwentowego

Kilka pomysłów na zrobienie kalendarza adwentowego

Kalendarze adwentowe to metoda na oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Zwyczaj ten pochodzi z Niemiec z XIX wieku, kiedy to wieszano wieńce z czterema świecami symbolizującymi upływ czterech tygodni adwentowych. Jak samemu zrobić kalendarz adwentowy? Przedstawiamy dziś kilka pomysłów.

kalendarz adwentowy – dla kogo?

Sprawdzi się dla dzieci i dla osób, dla których oczekiwanie na święta jest czasem szczególnym. To świetny pomysł na prezent, który każdego dnia przez cztery tygodnie będzie wywoływał uśmiech na twarzy. Kalendarz adwentowy szybko przyjął się w Niemczech, a następnie stał się popularny w wielu krajach. Kalendarze umilają oczekiwania na święta i mogą być oryginalną ozdobą domu.

Jak samemu zrobić kalendarz adwentowy?

Najpierw należy zastanowić się, dla kogo będzie dedykowany. Najliczniejszą grupą odbiorców są dzieci. Można samodzielnie zrobić kalendarz – dopasować indywidualnie do zainteresowań i preferencji. Dzieci za każdym razem będą się cieszyły łakociami, drobnymi upominkami lub pomysłami na świąteczne aktywności.

Kalendarz adwentowy jak zrobić samemu? Można go uszyć!

Przedstawiamy kilka pomysłów na stworzenie kalendarza adwentowego. Pierwszym pomysłem jest uszycie. Jeśli ktoś potrafi szyć – może być to prawdziwe pole do popisu. Prostokątny kawałek materiału zszywamy w trzech miejscach i zostawiamy kieszonkę z miejscem na prezent. Dostępne są różne kolory, faktury materiału i naszycia np. metki, wyszycie jakiegoś wzoru itp. Można uszyć jeden worek i codziennie „podmieniać” prezenty lub uszyć kilka na każdy dzień adwentu. Taki kalendarz będzie oryginalną i wyjątkową dekoracją w domu, która wprowadzi świąteczną atmosferę.

Kalendarz artystyczny

Ktoś, kto posiada duszę artystyczną może stworzyć prawdziwe arcydzieło! Na płótnie można przypiąć kolorowe (ozdobne) karteczki lub koperty z informacją, gdzie znajduje się upominek w danym dniu lub może być napisany pomysł na zabawę. Obraz można ozdobić różnymi dekoracjami i powiesić na ścianie.

Kalendarz adwentowy w formie girlandy

Na sznureczku można umieścić woreczki, skarpetki, koperty i całość zawiesić na ścianie, nad drzwiami, oknem czy przy kominku. Dekoracja świąteczna nada szczególnego klimatu. Girlandę można ozdobić np. świątecznymi ozdobami choinkowymi, gałązkami choinkowymi lub jemiołą.

Pudełkowy kalendarz adwentowy

To najprostszy sposób na stworzenie kalendarza adwentowego. Do pudełek na każdy dzień adwentu wkładamy upominek, łakocie lub pomysł na zabawę. Całość możemy ozdobić kolorowym papierem, naklejkami, kokardkami. Można je podpisać i ułożyć na półce, parapecie lub po prostu w dużym pudle.

Kreatywny kalendarz adwentowy

Wszystkie pomysły zaprezentowane powyżej można zmieszać i powiesić np. na jakimś drążku, wieszaku. Kilka paczuszek w workach, kilka w pudełkach, a inne w kopercie lub karteczkach. Całość ozdobić według uznania. To artystyczne dzieło będzie na pewno oryginalne.
Kalendarz adwentowy można stworzyć samemu, dzięki temu będzie on niepowtarzalny i dostosowany do adresata.

Udostępnij