prezentowyzaulek.pl

Blog ogólnotematyczny z kategorii DIY, Lifestyle, Dom, Uroda i Zdrowie.

Lifestyle

Koniec z nudą! Oto toplista oryginalnych prezentów na rodziców!

Koniec z nudą! Oto toplista oryginalnych prezentów na rodziców!

Wielu z nas kupowanie upominków rodzicom kojarzy się z niezbyt ciekawym obowiązkiem. Urodziny, imieniny, święta, rocznica ślubu – okazji jest wiele, dlatego warto mieć kilka gotowych pomysłów na prezent dla rodziców.

Szlafroki, ręczniki, zastawy – to najbardziej sztampowe prezenty, jakie można kupić rodzicom. Niektórzy mają ich pełne szafy, dlatego przy najbliższej okazji puść wodze kreatywności i sprezentuj najbliższym coś, czego na pewno się nie spodziewali. A jeśli szukasz inspiracji, przygotowaliśmy kilka oryginalnych prezentów dla rodziców.

Lot w tunelu aerodynamicznym

Kiedy jest się ustatkowanym rodzicem łatwo popaść w rutynę. Codzienne obowiązki zlewają tygodnie w miesiące, a niektórzy nawet na urlop co roku jeżdżą w to samo miejsce. Dlatego jako wyjątkowy prezent dla rodziców można zaproponować im coś niecodziennego, co wyrwie ich z monotonii. Takim wydarzeniem może być m.in. lot w tunelu aerodynamicznym. Wizyta w takim miejscu może być ciekawym kompromisem między sportem ekstremalnym, jakim jest skok ze spadochronem, a wręczeniem rodzicom vouchera na pobyt w SPA.

Po pakiet lotów w tunelu aerodynamicznym można zwrócić się do Flyspot, gdzie w trzech lokalizacjach w Polsce znajdziesz niecodzienne rozrywki. Rodzice mogą oderwać się od ziemi i poczuć, jakby naprawdę skakali ze spadochronem. Na miejscu zostaną wyposażeni w odpowiedni osprzęt, a także poinstruowani o tym, jak czerpać najwięcej wrażeń z lotu. Całe przedsięwzięcie odbywa się pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów, zatem jest nie tylko emocjonująco, ale przede wszystkim bezpiecznie. A po wszystkim rodzice mogą dostać bezpłatnie film upamiętniający wspólny lot. Po szczegóły pakietów odsyłamy na stronę https://sklep.flyspot.com/produkty/vouchery/dla-par/prezent-dla-rodzicow.

Kolacja w wyjątkowych okolicznościach

Prezenty dla rodziców na rocznicę często obejmują przyjemną kolację we dwoje lub z całą rodziną. Żeby jednak nie ograniczać się jedynie do smacznych posiłków, warto nieco urozmaicić to wydarzenie. W efekcie można zabrać rodziców do jednej z popularnych restauracji, gdzie dania podawane są w zupełnej ciemności, żeby mocniej doświadczyć doznań smakowych. Można też wybrać nietypową albo sentymentalną lokalizację. Załóżmy np. że jedną z kultowych opowieści rodziców jest wspólna wyprawa na Śnieżkę w młodości. Może w ramach podróży pełnej wspomnień zabierzesz ich do schroniska u podnóża szczytu, gdzie razem powspominacie?

Wspólny kurs

Na naukę nigdy nie jest za późno! Jeśli Twoi rodzice narzekają od czasu do czasu na nudę, może warto zaszczepić w nich nową pasję? Wspólny kurs może być idealną okazją do połączenia kilku korzyści. Po pierwsze, być może rodzice znajdą nowe hobby, które zapewni im przyjemny czas na lata. Po drugie, możesz zapisać na zajęcia całą rodzinę, dzięki czemu znajdziecie czas na bycie razem. Co to może być? Nawet w niewielkich miejscowościach znajdziemy kursy rękodzieła, szkołę tańca albo naukę jazdy konnej. Może to być wspólne trenowanie jakiejś dyscypliny sportu albo wyjazd nad wodę, gdzie będziecie wdrażać się w świat żeglugi albo spływów kajakowych. Czasami wystarczy drobny bodziec, jak np. rower w prezencie, żeby zaszczepić w drugiej osobie nowe hobby.

Sentymentalny album

W dobie cyfrowych zdjęć i filmów wideo, coraz rzadziej znajdziemy w domach albumy ze zdjęciami. Tymczasem zwłaszcza dla starszych pokoleń album może stanowić wyjątkowy prezent dla rodziców. Do tego upominku można podejść na dwa sposoby – kupić album i wywołać zdjęcia z pamięci aparatu bądź telefonu albo zamówić specjalną fotoksiążkę, gdzie wspólne fotografie będą wkomponowane w gotowy album. Jeszcze bardziej niecodziennym pomysłem na prezent dla rodziców mogą być puzzle, które po ułożeniu utworzą wspólną fotografię.

Nietypowa wycieczka

Kiedy zastanawiasz się, jakie prezenty dla rodziców wybrać, można zapomnieć o tym, że często najcenniejszym prezentem dla rodziców, jaki można im zaproponować jest wspólnie spędzany czas. Dlatego kolejny wspólny prezent dla rodziców, jaki można im zorganizować to wycieczka w ciekawe miejsce. Może to być wizyta w winiarni albo palarni kawy, gdzie oprócz sporej dawki wiedzy, można będzie także ucieszyć podniebienie degustacją. Wspólne wyjście może też wiązać się z jakimś wydarzeniem kulturalnym, jak wizyta w operze, wystawa malarska albo koncert ulubionego artysty.

Możliwości i pomysłów na ciekawy prezent dla rodziców nie brakuje. Dlatego zanim kupisz kolejny zestaw kosmetyków zastanów się, z czego najbardziej ucieszyliby się Twoi rodzice, a potem postaraj się zrealizować ich marzenia.

Artykuł sponsorowany.

Udostępnij